بلاگ

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای محکم سازی و تثبیت سنگ نما جهت جلوگیری و پیشگیری از ریزش و سقوط بر سر عابرین پیاده و وسایل نقلیه انجام میگیرد. برای انجام این کار نیازی به نصب داربست نمی باشد.و می توان با روش راپل برای پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام نماییم.از مزایای روش راپل سرعت عمل بالا، تسلط بیشتر بر روی کار ، ایمنی بالاتر نسبت به داربست و تخصصی بودن راپل را اشاره کرد.
چرا که تمامی راپل کاران در شرکت مهندسی لوتوس تحت آموزش کارشناسان شرکت قرار گرفته و نکات فنی در حین  انجام کار و دریل کاری را فراگرفته اند.
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان امری تخصصی می باشد و می بایست توسط افراد آموزش دیده انجام پذیرد .علم شناخت ابزار آلات کار در ارتفاع و ابزارهای دریل کاری و نحوه دریل کاری و آسیب نزدن به سنگ از مهارت های راپل کار می باشد.
سنگ نمای ساختمان در اثر گذشت زمان و نفوذ آب بر پشت سنگ و عوامل محیطی و انقباض و انبساط و یخ زدگی و همچنین عدم اسکوپ کردن سنگها دچار ریزش می شوند.
قبل از اجرای کار نمای ساختمان باید از نظر فنی توسط کارشناسان شرکت مورد بازدید قرار بگیرد تا بتوان نوع سنگ و طرح نما ارزیابی شود و در صورتی که داربست بر روی نما نصب باشد می توان با استفاده از داربست پیچ و رولپلاک نما را انجام دهیم. گاهی اوقات بخاطر وجود شیروانی و عرض بیرون زدگی زیاد شیروانی امکان محکم کردن سنگ نما با روش راپل میسر نخواهد بود و ناچار مجبور به نصب داربست خواهیم شد . امروزه روش راپل به علت ایمنی بالا و ریسک کمتر بسیار مورد توجه مدیران و کارشناسان شرکت ها قرار گرفته است.لذا در صورتی که کارفرما نخواهد  از داربست استفاده کند با استفاده از طناب می توان عملیات مقاوم سازی سنگ نما را انجام دهیم.
سؤالات متداول:

راپل کاران طناب های خود را در کجای پشت بام می بندند و چگونه فرود می روند ؟

ابتدا راپل کار محیط پشت بام را و جایی که میخواهد فرود برود را مورد ارزیابی قرار می دهد تا بتواند محلی که میخواهد به آن طناب خود را ببندد پیدا کند .از جمله کارگاهی را که میخواد طناب خود را به آن ببندد باید تحمل تنش های کششی و فشاری را داشته باشد.و میپ توان از مکانهای مناسب : شاسی آسانسور ، قلاب سقفی آسانسور تیرها و ستونها را نام برد.
تحمل بار را از قسمتی که طناب را گرفته تا جایی که طناب از جای پناه آویزان می شود و تقسیم می شود.

راپل کاران از چند طناب برای فرود استفاده می کنند؟

برای حفظ ایمنی بیشتر در انجام کار از یک طناب به عنوان طناب اصلی و از طناب دیگر به عنوان طناب حمایت استفاده می شود .طناب بیشترین بار وارد را تحمل می کند و طناب حمایت برای زمانی می باشد که در صورت پاره شدن طناب اصلی بار بر روی طناب حمایت می افتد.

راپل کاران از چه نوع ابزارهایی برای فرود استفاده می کنند ؟

ابزارهای متداول در انجام کار در ارتفاع شامل : هارنس که بصورت نیم تنه و فول بادی باشد که شخص راپل کار آن را به تن می کند و  هارنس از ابزارهایی چون آی دی ؛ که طناب بر روی آن متصل می شود، شانت و آساپ که برای طناب حمایت و تعدادی کارابین تشکیل شده است.

ابزارهایی که برای سوراخ کاری سنگ نما به کار می رود چگونه باید باشد؟

۱- دریل مخصوص هیلتی ضربه چکشی پایین
۲-چکش میخ کش مناسب برای ضربه زدن پیچ به داخل ملات
۳-پیچ بند برقی برای سفت کردن پیچ مورد نظر
۴-.کابل برق ۴۰ الی  ۵۰ متری برای رساندن برق به راپل کار
۵- پیچ مخصوص گالوانیزه

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

5 آخرین دیدگاه ها
 • محسنی
  آبان ۹, ۱۳۹۷ ۴:۴۰ ب.ظ

  سلام ما نمای ساختمانمان را ۲سال پیش دادیم به یک شخصی تا پیچ و رولپلاک کنه الان دوباره سنگ از نمای ساختمان افتاده.وقتی پشت سنگ را نگاه کردیم دیدیم اصلا رولپلاکی وجود نداره.الان چه کار کنیم؟

  پاسخ
  • admin
   آبان ۱۰, ۱۳۹۷ ۴:۳۱ ب.ظ

   سلام با توجه به اینکه شما ۲ سال پیش سنگهای نما رو پیچ و رولپلاک کردید و الان مجدد دچار ریزش شده علت اصلی کم دقتی و یا بی اهمیتی در اجرای کار توسط شخصی که نمارو پیچ کرده . می بایستی کل نمای ساختمان مجدد توسط کارشناس شرکت بررسی و علت یابی شود.

   پاسخ
 • live22 apk
  آذر ۳, ۱۳۹۷ ۷:۰۷ ق.ظ

  The truth about the Internet is that so many people are trying to
  make their living from it. Sometimes you ought to to remain the limb and branch your niche
  out. What happens that caption could choose to
  be? 918kiss.host/66-live22

  پاسخ
 • علی حسینی
  دی ۲۹, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ

  سلام با عرض خسته نباشید .ممنون بابت کاری که برای ما انجام دادید واقعا عالی بود.

  پاسخ
  • admin
   دی ۲۹, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ

   سلام اقای حسینی خواهش می کنم انجام وظیفه بوده.

   پاسخ

ارسال نظر شما

تماس با ما Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.